Jak vám bioklimatická pergola může zpříjemnit život vysvětluje Starsun.cz

Možná nejste typ člověka, který by musel vlastnit všechny nejnovější vymoženosti a investoval do nich velké peníze. Když se ale rozmýšlíte na něčím tak dlouhodobým, jako je pergola, vyplatí se zvážit i nákup praktické bioklimatické hliníkové pergoly.

Možná se s ní nyní setkáváte poprvé, a tak jste doposud neměli možnost srovnat její výhody například s pergolou dřevěnou anebo jiným typem řešení.

Níže si přečtěte něco o tom, jak investice do tohoto přístřeší změní váš každodenní život k lepšímu. 

  1. Přizpůsobení střechy

Základní a velmi výhodnou funkcí bioklimatické pergoly je střecha z naklápěcích lamel, které se navíc dají ovládat na dálku stisknutím tlačítka. Když potřebujete, aby vzduch proudil a střecha větrala, jednoduše si zvolíte požadovaný sklon.

Pokud naopak chcete ochránit sebe a svou společnost před deštěm anebo prudkým sluncem, střechu uzavřete.

Jako bonus má střecha velkou nosnost a vydrží tak i velkou vrstvu sněhu a také umí odvádět dešťovou vodu.

  1. Životnost

Pergoly z odolných materiálů, jakým je třeba hliník, vydrží v prakticky nezměněném stavu dlouhá léta. Je pravdou, že i dřevěná pergola může vydržet celá desetiletí, avšak její komfort si budete takto dlouho užívat jen za podmínky, že budete pravidelně mýt, impregnovat, natírat, opravovat a například i odklízet sníh ze střechy.

Jste-li kutil, nejspíš vám to nebude vadit. V opačném případě vás potěší další bod.

  1. Bez údržby

Ano, čtete správně, tato bioklimatická pergola vám dovolí si volný čas užívat pod její střechou, nenastane tedy situace, kdy jej strávíte prací právě na této části vašeho bydlení. Alespoň tedy ne více, než vyžaduje běžné očištění.

Design a vzhled, který si zvolíte, zůstane stejný, aniž byste tomu museli výrazně napomáhat, střecha je navíc navzdory nenápadnému vzhledu velmi pevná a odolná, a tak tolik nehrozí poškození systému.

  1. Více prostoru

Prostor vaší terasy se přidáním pergoly změní v jakousi další místnost vašeho domu (byť se dá využít pouze po část roku). Může se z ní stát posilovna nebo prostor pro zdřímnutí a odpočinek, pro které uvnitř domu není dost prostoru.

V nepříznivých měsících může být alespoň přístřeším pro věci a vybavení, popřípadě prostorem pro chlazení nápojů či potravin.

  1. Estetika

Milovníci moderního designu si přijdou na své, avšak ani vlastníci staršího obydlí nemusí být zarmouceni. Variant dekoru i konstrukcí existuje mnoho a všechny si navíc můžete přizpůsobit přidaným druhem nábytku, doplňků a osvětlení.

Vznikne tak velmi pěkné a příjemné místo, jaké vám už možná doma dlouho chybělo.

Terasa bude vypadat ještě lépe a bude motivovat i vaše oblíbené hosty trávit u vás doma více času.

Více informací o možnostech stínící techniky včetně ukázek realizací najdete na www.starsun.cz.