Nápady pro zajímavé dárky pro děti

Den dětí se kvapem blíží, a tak je na čase začít se zajímat o dárek pro vaše dítě. Trh je plný reklam, akcí a výprodejů, ale velmi často se ukazuje, že to, co nám prodejci nabízejí, zcela nesplňuje očekávání nejmladších příjemců. Pamatujte však, že dobře vybraný dárek pro dítě splní svou roli a uspokojí, vybízí ke hře. Nevíte, jaký dárek ke Dni dětí se vyplatí koupit? Přečtěte si náš článek a seznamte se s našimi návrhy!

První vozidlo

Téměř každé dítě sní o vlastním malém autíčku, které ho doveze tam, kde je zábava. Speciálně pro takové odvážlivce byly vytvořeny pojezdy poháněné silou dětských nohou. Celé vozidlo je vyrobeno z pevného plastu, který zaručuje nejen komfort zábavy, ale i bezpečnost. Dítě se může „zamknout“ v kabině řidiče a předstírat, že řídí skutečné auto. Pojízdné vozy jsou také vybaveny výsuvným podlahovým panelem pro případ, že by miminko nemohlo samo uvést vozidlo do pohybu.

Pro trochu menší děti se hodí klasičtí houpací koníci ve zcela novém vydání. Je to perfektní hračka pro batolata ve věku od 12 měsíců do 3 let. Kůň je v bezpečí a naučí vás, jak udržet rovnováhu. Kromě toho by každé dítě mělo mít ve svém životě alespoň jednoho houpacího koně. Je to nadčasová hračka!

Auta na dálkové ovládání

Na rozdíl od vzhledu to není ideální dárek jen pro kluky. Dívky si také rády hrají s auty. Při výběru tohoto typu dárku nezapomeňte, že se nejedná o hračku pro velmi malé děti. K řízení takového vozidla je potřeba koordinace, kterou projevují děti od tří let. Dříve se může ovladač ukázat jako příliš komplikovaný a místo radosti způsobí frustraci. Při nákupu hračky, která vyžaduje baterie, zkontrolujte jejich životnost. Pokud se rozhodnete, že zábava na jednu baterii je příliš krátká – zvažte nákup baterií. To vám ušetří hromadu peněz za baterie.

Koloběžka

Zajímavá alternativa k jízdnímu kolu. Koloběžka se třemi koly je perfektní způsob, jak se naučit udržovat rovnováhu těla, což se vám pak bude velmi hodit při učení jízdy na kole se dvěma koly. Kromě toho je koloběžka rozvojem fyzické zdatnosti a motorické koordinace. Tyto typy vozidel mají většinou nastavitelnou výšku rukojeti, díky které je možné přizpůsobit vozidlo potřebám vašeho dítěte. Snažte se vybírat modely s velkou možností úpravy velikostí. Na trhu jsou koloběžky, které zvládne dítě od 3 do 12 let. Nezapomeňte také na helmu a chrániče. Vyplatí se učit dítě od malička, jak sportovat bezpečně.

Stolní hry

Nevíte jaký dárek ke Dni dětí vybrat? Vsaďte si na deskovou hru! Takový dárek udělá radost jak vašemu dítěti, tak vám. Většina deskových her je navržena tak, aby je mohlo hrát více lidí. Je to tedy dobrá příležitost, jak strávit rodinný čas doma daleko od shonu všedních záležitostí. Pamatujte, že společná zábava posiluje vaše vztahy a ještě více vás sblíží. Deskové hry pomáhají při procvičování koncentrace a předvídání důsledků svých rozhodnutí. Navíc hraním deskových her si dítě zvyká vyhrávat, ale i prohrávat. Takže toto je velmi cenná lekce pro zbytek vašeho života.

Hádanka

Dárek ke Dni dětí nemusí být spojen s velkým výdajem. Nejdůležitější je, aby byl obdarovaný s dárkem spokojený. Pokud je váš rozpočet malý a chcete svému dítěti udělat radost, určitě zvažte koupi puzzle. Mohou to být ty, které zobrazují postavy z oblíbené pohádky nebo oblíbené hry batolete. Puzzle můžete snadno sladit s věkem toho nejmenšího, takže najít tu správnou krabičku bude opravdu snadný úkol.

Takový dárek přinese dítěti nejen spoustu radosti, ale bude mít také pozitivní vliv na jeho vývoj. Skládání dílků rozvíjí kognitivní schopnosti, učí trpělivosti a co je důležité, má velmi dobrý vliv na manuální zručnost. Stojí za to vědět, že hádanky jsou skvělým způsobem, jak trávit čas společně s rodiči a přáteli. Je to tedy skvělá alternativa například ke sledování pohádek.