Jak na kvalitní spánek nám poradí výrobce povlečení Stanex.cz

Pro kvalitní spánek je důležité zejména ložní povlečení. Je to ta část peřin, která se přímo dotýká vašeho těla a kůže, proto byste se v něm měli cítit maximálně pohodlně. Materiál povlečení je tedy klíčovou záležitostí.

Milovníci tradice zajisté půjdou na jistotu s bavlněným povlečením. Oblíbená bavlna se u povlečení na přikrývky nebo deky nabízí v mnoha různých úpravách od klasického plátna přes bezúdržbový krep až po luxusnější satén.

Novinkou se poslední dobou stává povlečení z mikrovlákna ve dvou základních variantách – klasické plátno, které připomíná hedvábí nebo hřejivý mikroplyš a mikroflanel. Výhodou mikrovlákna je, že rychle schne a nežmolkuje – je tedy ideální volbou pro nenáročnou údržbu. Díky širokému výběru si můžete vybrat jiný (hřejivější) na zimu a jiný na léto.

Obecně platí, že aby vaše postel byla co nejčistším a zdravým místem ke spánku, povlečení a prostěradla byste měli prát 1x týdně, takže se určitě vyplatí mít v zásobě více sad povlečení i atypická prostěradla pro jejich bezproblémové střídání.

Firma Stanex je prestižní český výrobce a dodavatel ložního povlečení a přikrývek z Písku. Veškeré jejich produkty najdete na specializovaném e-shopu Stanex.cz.

Kvalitu vašeho spánku mohou také podpořit různé speciální a zdravotní polštáře. Například anatomický polštář z paměťové pěny pomůže udržet vaši páteř ve správné poloze, takže se nebudete probouzet s bolestmi nebo dokonce zablokovaným krkem.

Pokud máte rádi trochu více vrstev pod hlavou nebo čtete v posteli, pak určitě vyzkoušejte klínový podhlavník. Je skvělým pomocníkem i pro starší lidi nebo v případě nachlazení. Pro spáče co rádi spí na boku nebo těhotné ženy jsou zase nepostradatelným pomocníkem podlouhlé polštáře, které poskytují skvělou oporu pro celé vaše tělo.

Pro spokojený a zdravý spánek je důležité myslet i to, jak na nás působí místnost, ve které spíme. Obecně platí, že bychom se měli vyvarovat jakékoliv elektroniky, modrého světla či jiných rušivých elementů v ložnici a už vůbec si z ní nedělat pracovnu. Místnost by také měla být útulná, tichá a klidná.