Podívejte se, co můžete dělat s plastovou lahví

Co všechno se dá dělat s plastovou lahví doma a na zahradě?

Ukazuje se, že existuje spousta nápadů, jak znovu použít použitou láhev vody nebo džusu. Vyrobíte si z něj květináč na květiny, činky a dokonce i účinný odpuzovač škůdců. Podívejte se, jak používat plastové lahve neobvyklým způsobem.

Co můžete dělat s plastovými lahvemi?

Hodně věcí! Silně podporuji myšlenku recyklace a darování „druhého života“ starým věcem. Opravdu se nevyplatí vyhazovat prázdné lahve – ať už plastové nebo skleněné. Stále mají mnoho použití – jsou tací, kteří uměli plastovou láhev úspěšně přeměnit jakýmkoli způsobem.

Co můžete udělat s plastovou lahví doma?

Plastové lahve mohou být použity jako domácí dekorace . Vše, co musíte udělat, je správně oříznout a ozdobit, abyste získali nový vzhled a novou funkčnost. Pokud vyříznete jednotlivé prvky, nezapomeňte vyhodit zbytky do plastového koše.

Plastová láhev jako váza

Ozdobte skleněnou láhev a vznikne z ní krásná váza – bude jedinečná díky vašemu originálnímu designu! Ideální zejména pro vkládání jednotlivých květin: budou v ní vypadat mnohem lépe než v tradiční široké váze.

Plastová láhev jako činka

Díky plastové láhvi si rychle připravíte domácí činku. Vodu je však lepší nejprve vypustit, protože přelití může narušit stabilitu při tréninku. Místo vody použijte písek nebo malé oblázky (např. keramzit) a nasypte ho „pod korek“. Díky tomu si vytvoříte dokonalou vychytávku pro cvičení doma.

Použití plastové lahve v kuchyni

Skleněná láhev zabalená do fólie může úspěšně nahradit váleček. V nouzi poslouží i jako skvělý zjemňovač masa –  stačí ho naplnit (můžete do něj dát i písek).

Seříznuté hrdlo plastové lahve skvěle nahradí trychtýř, který se skvěle hodí například k přelití oleje z originálního obalu do ozdobné lahvičky.

Plastová láhev jako prasátko

Pokud si chcete připravit prasátko z plastové lahve, položte ho a v horní části boční stěny vyřízněte otvor, kterým budete dávat peníze. Poté lahvičku natřete tak, aby připomínala prase. Nohy můžete vytvořit ze dna malých lahviček nebo ruliček od toaletního papíru. Ocas bude vyroben z barevné stuhy.

Prasátko vyjde perfektně z kulaté, středně velké lahvičky. Podlouhlé lahve nebudou mít tento efekt a mohou obsahovat méně úspor.