Škoda Kodiaq 2024 – Recenze a zkušenosti

Automobilová společnost Škoda představila svůj nejnovější model SUV s názvem Kodiaq. Tento nový vůz nabízí moderní design, špičkovou technologii a prostorný interiér pro pohodlné cestování. Svého času se jednalo o první SUV značky Škoda a od svého uvedení na trh si získal velkou popularitu mezi motoristy. Nový Kodiaq slibuje ještě lepší jízdní vlastnosti, inovativní funkce a vyšší úroveň komfortu, která uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Moderní design a špičková technologie

Škoda Kodiaq 2024 je novým modelem automobilky, který se vyznačuje moderním designem a špičkovou technologií. Jeho elegantní linie a dynamické tvary přitahují pozornost již na první pohled. V interiéru vozu pak najdeme prvotřídně zpracované materiály a inovativní prvky, které posouvají komfort jízdy na úplně novou úroveň.

Co se týče technologie, Škoda Kodiaq 2024 disponuje nejmodernějšími systémy asistence pro řidiče, jako je adaptivní tempomat či rozpoznávání dopravních značek. Dále nabídne také pokročilý infotainment systém s dotykovou obrazovkou a možností propojení s chytrým telefonem pomocí Apple CarPlay nebo Android Auto. Nechybí ani bezdrátové nabíjení mobilního zařízení či Wi-Fi hotspot pro pohodlnou konektivitu během cestování.

Novinka přichází sedm let po představení první generace. Prvního velkého SUV v nabídce Škody se dosud prodalo 842 tisíc kusů v 60 zemích.

S touto kombinací vám dává jistotu dokonalosti ve všech směrech – od estetiky exteriéru po pohodlí a bezpečnosti v interiéru. Škoda Kodiaq 2024 je takovým vozem, který si zaslouží být na špičce moderního designu a technologických inovací.

Prostorný interiér pro pohodlné cestování

Vůz disponuje velkorysou kabinou s dostatkem místa pro všechny pasažéry i jejich zavazadla. Sedadla jsou ergonomicky tvarovaná a vybavena moderními technologiemi, které umožňují individuální nastavení polohy a podporu páteře. Díky tomu se může každý cestující cítit jako doma a užít si komfortní jízdu bez nepříjemného pocitu únavy.

Interiér nového modelu Škoda Kodiaq 2024 je rovněž vybaven širokou paletou praktických prvků pro usnadnění cestování. Patří sem například rozkládací stolky na zadních sedadlech, držáky na nápoje či USB porty pro nabíjením elektroniky. Prostorovost vozu je dále zdůrazněna skvělým designem interiéru, který kombinuje prvky luxusu s funkčností. Pasažéři tak mají možnost relaxovat a uvolnit se během dlouhých jízd nebo si vychutnat panoramatický výhled daleko za okny.

Nová Škoda Kodiaq je tak ideálním společníkem pro každodenní cestování i dovolené, který nabízí prostornost a pohodlí bez kompromisů.

Nový Kodiaq 2024 – ještě lepší jízdní vlastnosti

Nový Kodiaq 2024 přináší ještě lepší jízdní vlastnosti, které udělají z každé cesty nezapomenutelný zážitek. Díky inovativním technologiím a pokročilým systémům řízení se nový model dokonale přizpůsobuje jakékoli situaci na silnici. Systém adaptivního podvozku umožňuje nastavit tuhost tlumičů podle aktuálních podmínek, což zajišťuje pohodlnou jízdu i na nerovnostech či ve městském provozu. Novinkou je také elektronicky řiditelná zadní náprava, která zlepšuje stabilitu vozu a poskytuje precizní ovladatelnost i ve vyšších rychlostech.

Další vylepšení se týkají bezpečnosti a asistenčních systémů. Nový Kodiaq 2024 je vybaven například aktivním tempomatem s funkcemi pro udržování odstupu a nouzové brzdění, které pomáhají snižovat riziko kolize. Dálkové světla s automatickou regulací intenzity osvětlení zajistí optimálni viditelnost za každých světelných podmínok. Prostor pro cestujícÍ byl také rozšířen, a tak si mohou všichni užít pohodlnou jízdu bez kompromisů. Nový Kodiaq 2024 je skutečně vozem, který splní očekávání i těch nejnáročnějších řidičů.

Nová Škoda Kodiaq bude mít k dispozici čtyři motorizace o výkonu od 150 do 204 koní. Novinkou je plug-in hybridní verze s dojezdem na baterie 100 kilometrů. V nabídce budou dva dvoulitrové naftové motory o výkonu 150 a 193 koní a benzínový mild hybrid nebo plug-in hybrid 1,5 TSI o výkonu 150 nebo 204 koní a dvoulitr TSI rovněž s 204 koňmi. Výkonnější benzínový i naftový motor budou dodávané s pohonem všech kol. Všechny motory se pojí s automatickou převodovkou DSG.

Inovativní funkce a vyšší úroveň komfortu

Jednou z těchto funkcí je například inteligentní asistent parkování, který umožňuje snadné a pohodlné zaparkování vozidla i na těch nejtěsnějších místech. Díky pokročilým senzorům a kamerám dokáže systém automaticky rozpoznat volné parkovací místo a následně provést precizní manévr bez nutnosti zásahu ze strany řidiče. Tato funkce nejenže usnadňuje parkování ve městech, ale také minimalizuje riziko poškození vozidla při manévrování.

Další inovativní funkcí nového modelu Kodiaq je adaptivní tempomat s funkcí stop&go. Tento systém umožňuje udržet konstantní rychlost vozidla v souladu s ostatními vozidly na silnici a automaticky jej upravuje podle aktuální dopravní situace. Pokud se před vámi objeví pomalejší vozidlo či dojde ke koloně, adaptivní tempomat detekuje tyto změny a samostatně brzdí či akceleruje, aby udržel bezpečnou vzdálenost a plynulý provoz. Tato funkce nejenže zvyšuje komfort při dlouhých cestách, ale také přispívá k bezpečnosti na silnicích a snižuje únavu řidiče. Díky těmto inovativním funkcím se nový model Škoda Kodiaq stává ideálním společníkem pro každodenní jízdu i dobrodružné výlety.